רפואת ספורט

למדיטון תחנות רפואת ספורט בפריסה ארצית לביצוע בדיקות רפואיות על פי חוק הספורט

במדיטון עולים ליגה גם בבריאות

מדיטון על כל סניפיה מוכרת ומאושרת כתחנת רפואת ספורט על-ידי משרד הבריאות.

במדיטון מתבצעות בדיקות ללקוחות פרטיים, ארגונים המשתתפים בליגות למקומות עבודה, אגודות ספורט ומועדוני ספורט בפריסה ארצית.

הבדיקות מבוצעות על-ידי צוות מקצועי תוך שימת דגש על סוג הפעילות של כל נבדק ונבדקת.  הצוות הרפואי המועסק במדיטון הנו בעל הרשאה מסודרת ממשרד הבריאות למתן השירות בתחום זה.

שמים לב ללב

במידה וימצאו תוצאות חריגות בבדיקות, מדיטון תאפשר לנבדק ליווי של רופא קרדיולוג המומחה לבעיות לב.

במסגרת מרפאות הספורט ניתן לקבל שירותים נוספים, לקבוצות או בודדים בכל תחומי רפואת הספורט:

  • ייעוץ וטיפול על-ידי אורתופדים מומחים בכל תחומי רפואת הספורט
  • ייעוץ פיזיולוג
  • ייעוץ דיאטני ומעקב
  • פיזיותרפיה
  • רפלקסולוגיה
  • עיסוי רפואי
  • מכוני רנטגן לכל סוגי הצילומים
  • ניתוחים אורתרוסקופים
  • השתלת סחוסים
  • תיקון פגיעות ספורט בדופן הבטן בכירורגיה לפרוסקופית

במהלך יום הבדיקה יקבל הלקוח תא הלבשה אישי ובו ניתן לאחסן חפצים, סבון ומגבת למקלחת מרעננת בסיום הבדיקות. בתום הבדיקה יקבל הנבדק אישור כשירות על פי חוק מרופא ספורט מוסמך.

כל מה שצריך לדעת על רפואת ספורט

פעילות ספורטיבית מעורבת לעיתים קרובות בפציעות. הפציעות מאפיינות כל סוג של פעילות ספורטיבית והן לא מתרחשות רק בקרב ספורטאים מקצועיים. הדרך הנכונה לטפל בפציעות מן הסוג הזה היא באמצעות רפואת ספורט.

התמחות ברפואת ספורט מבוססת על שורה ארוכה של נושאים. היא עוסקת למשל באורתופדיה ופיזיותרפיה, ובעזרתה ניתן לתאם ייעוץ פיזיולוגי משולב. רפואת ספורט גם כוללת שימוש באמצעים מיוחדים כמו אולטרסאונד. למרות שמדובר על ענף חדש יחסית, הוא מצליח לכסות את כל התחומים הקשורים לפעילות גופנית. רופא ספורט מקצועי עוסק בהשפעות החיוביות של הפעילות הגופנית על מצבי מחלה, ובמקביל הוא מתעדכן לגבי כלים ושיטות למניעת מצבי מחלה בדרגות חומרה משתנות.

הרפואה משלבת בתוכה אלמנטים של פסיכולוגיית ספורט, ריפוי בעיסוק ועיסוי ספורטאים מקצוענים. רפואת ספורט עולה בקנה אחד עם הידע הקיים לגבי תזונה קלינית והיא מתאימה לגברים או נשים שנמצאים בשלבים שונים של תהליכי שיקום.

איפה מקבלים את הטיפול הרפואי?

טיפול רפואי ראוי בתחום של רפואת ספורט יכול להינתן רק על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך. ניתן לתאם פגישת ייעוץ עם רופא של מרפאת ספורט ולהגיע לבדיקות תקופתיות. כמו במצבים רפואיים אחרים, גם ברפואת ספורט יש משמעות גדולה לתזמון. פציעות ספורט לא חולפות מעצמן אלא רק מחמירות. זיהוי מיידי של הצורך בטיפול רפואי הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה.

תפקידו של הרופא הוא גם לרכז ולטפל בכל תחומי הספורט, או להפנות את המתאמן לפתירת הבעיה במחלקות אחרות. מהבחינה הזו מדובר על איש מקצוע שעובד בשיתוף פעולה עם מחלקות מקבילות, הרופא שמועסק על ידי המרפאה הוא היחיד שמוסמך להמליץ על אימונים להחלמה מפציעות ספורט, להסביר על הבדלים בין תכניות אימון ולהפנות את המטופלים לגורמים מתאימים עם תחומי התמחות אחרים לחלוטין.

כדאי להגיע למרכזים רפואיים שמתמחים בספורט על מנת להתמודד עם פציעות ספורט בצורה נכונה. אפשר לתאם פגישת היכרות עם אחד מנציגי המרפאות ולתאם בדיקות רנטגן ובדיקות מעבדה. בדיקות סקר תקופתיות משלימות את הטיפול ומבטיחות מעקב יעיל.

נשמח לעמוד לרשותכם